Korporāciju uzsaukums Latvijas sabiedrībai

💙💛 Kopš dienas, kad Latvija, Igaunija, Lietuva, Ukraina, Gruzija un citas Austrum un Ziemeļeiropas valstis atguva savu neatkarību, ir pagājuši mazliet vairāk nekā 30 gadi. 1991. gads Padomju Savienības kontrolētajām valstīm bija ne tikai brīvības, bet arī kopīgs likteņa pagrieziens taisnīguma un pašnoteikšanās virzienā.
2022. gada 24. februārī Krievijas Federācijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja Krievijas karaspēkam iebrukt Ukrainā, vienlaikus paziņojot, ka 1991. gada notikumu rezultātā atdzimušo un no jauna izveidoto valstu neatkarība neesot likumīga.
Ņemot vērā pēdējo dienu notikumus un Krievijas valdības atbildību par izraisīto karu Ukrainas teritorijā un kara šausmām, kas šobrīd norisinās Ukrainā, mēs – Latvijas studentu un studenšu korporācijas, kā arī akadēmiskās mūža organizācijas – nosodām Krievijas agresīvo ārpolitiku, kas apdraud neatkarīgu suverēnu valstu, visas Eiropas un NATO dalībvalstu drošību, un aicinām Eiropas Savienības un NATO dalībvalstis vērst pret Krieviju visskarbākās ekonomiskās un diplomātiskās sankcijas.
Līdz brīdim, kamēr Krievija nebūs atvilkusi savu karaspēku no Ukrainas, tai skaitā nelikumīgi anektētās Krimas pussalas un okupētajām teritorijām Doņeckas un Luhanskas apgabalos – tā sauktajām Doņeckas un Luhanskas “tautas republikām”, aicinām saglabāt esošās un lemt par papildu sankcijām pret Krieviju, lai bloķētu Krievijas politiskās un ekonomiskās elites piekļuvi viņu ārpus Krievijas glabātajiem finanšu līdzekļiem. Latvijas sabiedrībai vēlamies atgādināt, ka valsts drošība ir mūsu privilēģija un pienākums!
Latvijas iedzīvotājus aicinām:
1️⃣ ievērot visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas principus;
2️⃣ stāties Zemessardzē, Nacionālo bruņoto spēku profesionālajā dienestā vai pieteikties rezerves karavīru mācībās un rezervistu militārās apmācības programmā;
3️⃣ atklāti atbalstīt Ukrainas teritoriālo nedalāmību – ar komentāriem sociālajos medijos, piedaloties protesta akcijās un ar ziedojumiem atbalstot Ukrainu un tās bruņotos spēkus;
4️⃣ boikotēt Krievijas un Baltkrievijas preces un pakalpojumus.
Šobrīd strauji aug fons etniskām nesaskaņām, kas ir gadiem bijusi iecienīta augsne Krievijas dienestiem. Sabiedrības primitīvākās reakcijas tiks izmantotas mūsu sabiedrības destabilizēšanai. Aicinām paust kopīgu atbalstu Ukrainai un demokrātijas vērtībām ar mūsu krievvalodīgajiem brāļiem un māsām.
Šajā nedrošības un satraukuma pilnajā laikā būsim vienoti, lai demokrātija, brīvība un drošība arī turpmāk būtu 21. gadsimta Latvijas, Eiropas un Rietumu pasaules stūrakmeņi!
🇺🇦 Kopā mēs esam spēks! Слава Україні! Dievs, svētī Latviju un Ukrainu!
Studentu korporācija Lettonia
Studentu korporācija Fraternitas Arctica
Studentu korporācija Selonija
Studentu korporācija Lettgallia
Studentu korporācija Talavija
Studentu korporācija Fraternitas Lettica
Studentu korporācija Latvia
Studentu korporācija Ventonia
Studentu korporācija Tervetia
Studentu korporācija Beveronija
Studentu korporācija Philyronia
Studentu korporācija Fraternitas Metropolitana
Studentu korporācija Fraternitas Vesthardiana
Studentu korporācija Fraternitas Academica
Studentu korporācija Fraternitas Lataviensis
Studentu korporācija Patria
Studentu korporācija Fraternitas Livonica
Studentu korporācija Vendia
Studentu korporācija Fraternitas Imantica
Studentu korporācija Gersicania
Studentu korporācija Fraternitas Cursica
Studentu korporācija Fraternitas Vanenica
Studenšu korporācija Daugaviete
Studenšu korporācija Gundega
Studenšu korporācija Dzintra
Studenšu korporācija Imeria Latvijas konvents
Studenšu korporācija Selga
Studenšu korporācija Gaujmaliete
Studenšu korporācija Varavīksne
Studenšu korporācija Sororitas Tatiana
Studenšu korporācija Aurora
Studenšu korporācija Spīdola
Studenšu korporācija Zinta
Studenšu korporācija Staburadze
Studenšu korporācija Līga
Akadēmiskā vienība Austrums
Akadēmiskā vienība Latviete
Akadēmiskā biedrība Concordia Valdemaria