S!P!K! konference 2022

Aicinām uz Fil! Sav! un S!P!K! kopīgi rīkoto konferenci “Mūžizglītība – cilvēka prāta un mākslīgā intelekta krustcelēs” 2022. gada 2. aprīlī plkst. 12.00 – 14.30 tiešsaistē.
Pēdējos 250 gadus esam dzīvojoši laikmetā, kur dominējis cilvēka prāts. Tas radījis humānismu, apgaismību, brīvību, vienlīdzību, brālību – idejas, kas virzījušas sabiedrību. Nu ir pienācis brīdis, kad cilvēks radījis mākslīgo intelektu, kas simboliski arī nozīmē apgaismības beigas. Jau tagad dažas ierastās profesijas izzūd, vietā stājoties tehnoloģiju iespējām. Mūžizglītība šobrīd nozīmē pilnīgi kaut ko jaunu, reizēm pilnīgi neticamu, bet reizē arī gatavību pielāgoties. Cilvēka vidējais mūža ilgums pieaug, un mums ir iespējams sevi attīstīt vēl un vēl, līdz pat sirmam vecumam. Kāda būs cilvēka loma un kādas būs nākotnes profesijas, kas jāapūst? Cik profesiju būs nepieciešams apgūt? Kā mēs spēsim pielāgoties mainīgajiem dzīves apstākļiem? Kādi izaicinājumi mums jau ir tagad un kādi vēl būs?
Katrs konferences lektors aplūkos tēmu no sava aspekta jeb dimensijas – teorētiskā, valsts pārvaldes, darbadevēja/ uzņēmēja un personīgās pieredzes.
Lektoru vārdi tiks publicēti pamazām līdz pat konferences dienai.
Konferences moderatore – fil! Kristīne Tjarve, s!k! Varavīksne, izglītības zinātņu maģistre, komunikācijas eksperte, uzņēmuma “C SMART” vadītāja, vairāku Latvijas augstskolu mācībspēks.
Plašāk par konferenci šajā Facebook.com notikumā: https://fb.me/e/1mb7sqU7v